Yeni çalışma, küçükler hakkında endişe verici bilgileri ortaya koyuyor

Fuhuş, ister özel ister siyasi alanda olsun, düzenli olarak en hararetli tartışmaları ateşleyen geniş bir konudur. Genelde yasallaştırmadan ya da tam tersine cezalandırmadan söz ederiz. Ne yazık ki, aynı zamanda bazen gerçekten de en kötü trafiğin kalbinde yer alan küçükler sorunudur. Ve bunun sadece başkalarının başına geldiğine inanma eğiliminde olsak bile, rakamlar tam tersine tüm ailelerin bu fenomenden ne kadar etkilenebileceğini kanıtlıyor. Gerçekten de, Centre de Victimologie pour Mineurs (CVM) derneğine göre, 2020’de Fransız uyruklu pezevenklerin yaklaşık iki kurbanından biri 18 yaşın altında.

korkutucu sayılar

Hükümet tarafından hazırlanan bu yeni rapora göre, küçükler maalesef Fransa’daki fuhuş şebekelerinin ayrılmaz bir parçası. gerçekten olurdu 7.000 ila 10.000 arası çocuk ve fuhuş yapan genç 2020’de. Ve bu rapordaki tek endişe verici rakamlar bunlar değil. Ayrıca, son beş yılda, çocuk fuhuş vakaları %68 arttı. Dolayısıyla, bu verilerin oldukça yeni olduğunun ve fuhuş ağlarında küçüklerin varlığında gerçek bir artış olduğunun kanıtı. Daha da kötüsü, rapor Fransız uyruklu pezevenklik kurbanı olan iki kurbandan birinin 18 yaşın altında olduğunu gösteriyor. Ve çok şaşırmadan bunlar genç kızlar ilgili ana olanlar : «Çocuk fuhuş kurbanlarının %88’i 14-17 yaşları arasındaki kız çocuklarıdır.», CVM’ye göre.

Tıpkı genç pezevenkler gibi

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu rapor, bu gençlerin fuhuş yapmak için temel motivasyonunun olduğunu ortaya koyuyor. para : «on çocuktan yedisi para için fahişelik yaptığını söylüyor“. Ayrıca fuhuşa yönelen gençlerin çoğunun bunu zaten ortada olan bilgi. Ancak, ve bu, bu neslin büyük yeniliğidir, sosyal ağlar işe alımını da sağlar.

Fahişeler son derece gençse, şunu da keşfederiz. pezevenklerin kendileri çoğunlukla 18 ila 24 yaşları arasında. Dahası, işe alım yöntemlerinde nispeten ikna edici görünüyorlar: “25 durumdan 13’ünde fail, fiziksel karşılaşmadan 24 saatten kısa bir süre sonra kurbanı fuhuş yapıyor».

Buna cevaben hükümet, fuhuş riskleri konusunda hem gençleri hem de ebeveynleri bilinçlendirmek için geniş bir iletişim kampanyası başlatmaya karar verdi. Böylece buluruz 119 numarabir yardımcı cihaz olan kurbanlar ve yakınları içinve “Çocuk fuhuşuna karşı hareket” platformu.


aynı mı giyinmeli?

Emzirmeyle ilgili 8 yanlış anlama