Temiz yumurta: bu nedir?

Berrak yumurta, hakkında henüz pek bir şey bilmediğimiz bir olgudur. “Boş yumurta” olarak da adlandırılan, bir yumurtanın bir spermatozoon tarafından döllenmesini ifade eder, ancak oldukça belirsiz nedenlerle, bir bebeğin oluşumuna izin veren hücre bölünmesi sürecini başlatmaz.

Berrak yumurta, çok nadir olmayan bir fenomen

Gebelik kesesi hiçbir şey içermediğinde bir yumurtanın boş olduğu söylenir. embriyo oluşmadı, hamilelik biter böyle. Berrak bir yumurtanın nedenleri hala devam ediyor çok bulanıkancak bunun nedeni bir ilaç almakveya kürtaj sonrası. Ayrıca bir yerden gelebilir körelmiş spermve bu nedenle geçerli değildir. Yumurta bu nedenle genetik olarak bozuk. Bu nedenle artık gelişemez ve büyümesini durdurur. Bu fenomen nispeten yaygındır, ancak sonraki hamileliği engellemez. Ayrıca, bir kadın için çok nadirdir. mükerrerlik ve ikinci kez temiz bir yumurtaya sahip olun.

Kredi: Pixabay – Flachovatereza

Berrak bir yumurta olduğunda ne yapmalı?

o zaman ilk ultrason temiz bir yumurta olup olmadığını bilmek mümkündür. Eğer öyleyse yumurtanın boş olduğu, içinde hiçbir şey olmadığı ve yumurtanın boş olduğu anlaşılır. artık kalp atışı yok. Bununla birlikte, ilk ultrason, ilk adet gecikmesinden çok kısa bir süre sonra yapıldığında, yumurta kesesi boş görünüyor. Bu durumda geri dönmek daha iyidir. 4 ila 5 gün sonra Kalp atışı olup olmadığını görmek için başka bir ultrason için. Gerçekten de, hamileliğin başlangıç ​​tarihi yanlış hesaplanmış olabilir ve bu durumda hamilelik gerçekleşmez. yeterince gelişmiş değil Bir embriyonun varlığını tespit etmek için.

Ancak, eğer gerçekten berrak bir yumurtaysa, o zaman vücut onu kendi başına kov : buna denir düşük. Daha sonra, bunu sağlamak için yeni bir ultrasondan geçmek gerekir. tüm yumurta atıldı. Bununla birlikte, bir parçanın olmaması mümkündür, bu da neden olabilir kanama nispeten önemli. Bu durumda, bir genel anestezi altında aspirasyon gerçekleştirilebilir veya bir ilaçla sınır dışı etme.

Berrak bir yumurtanın atılmasının hiçbir vücut üzerinde hiçbir etkisi veya tekrar hamile kalma olasılığı hakkında. Bunun yanında, kurallar doğal olarak geri dön birkaç hafta sonra. Ancak psikolojik şok düşük önemli olabilir ve çok ciddiye alınmalıdır. Bunun nedeni bir Psikolojik destek Çiftin hamilelik deneyimini tekrar denemek istemesi durumunda, iyi bir temelde yeniden başlamak için tavsiye edilir.


neden bitirmek duygusal olarak bu kadar zor?

Cep harçlığı, iyi mi, kötü fikir mi?