Sperm kalitesini artırmak için günlük olarak uygulanması gereken 6 basit ipucu

Doğurganlık sorunları giderek daha yaygın hale geliyor. Gerçekten de, çevrenizde çocuk sahibi olmaya çalışan, ancak bunu doğal olarak başaramayan bir çiftin olması kesinlikle nadir değildir. Sorun kadından olduğu kadar erkekten de kaynaklanabilir ve çoğu zaman çiftin her iki üyesi de sorunun nedenidir. Erkekler söz konusu olduğunda, menide bulunan sperm sayısı sıklıkla belirtilir, ancak aynı zamanda ikincisinin kalitesi de belirtilir. Mucizeler yaratmak imkansız olsa bile, durumu tersine çevirmek için bazı yaşam tarzı alışkanlıklarını değiştirmek yine de mümkündür. İşte sperm kalitesini artıracak bazı küçük günlük ipuçları.

1) Kore Kırmızı Ginsengi Kullanın

Bu bitki aslında yüzlerce yıldır dünyanın her yerindeözellikle cinsellikle ilgili sorunları tedavi etmek için, hem erkekler hem de kadınlar için. Nitekim, onun antioksidan özellikler özellikle iyileştirecek erektil fonksiyon, libidoya da sperm kalitesiyani hacimleri, sayıları ve aynı zamanda hareketlilikleri. Kolayca bulmak mümkün dükkanlarda veya eczanelerde. Kore kırmızı ginsengi, söylendiği gibi vücut üzerinde başka faydalı etkilere de sahiptir. iyi bir antidepresanama aynı zamanda etkili bir anti-yorgunluk.

2) Bol su için

Bu tavsiye günlük yaşam için geçerli olsa bile, vücut hidrasyonu aynı zamanda iyi bir yoldur sperm kalitesini artırmak. Ve sperminizin olabildiğince etkili olmasını sağlamak için bu küçük günlük alışkanlığı uygulamaktan daha basit bir şey yoktur!

3) Maca kökü alın

Küçük bir şalgam gibi görünen bu bitkinin bir de az bilinen erdemleri var! Gerçekten de, özellikle içerir kalsiyumitibaren magnezyumitibaren çinkoitibaren bakırama aynı zamanda B vitamini ve amino asitler. Ve kısmen tüm bunlar sayesinde maca kökünün sperm kalitesi üzerinde faydalı etkileri olabilir. Üstelik bunu kanıtlayan 2001 yılında yayınlanan bir çalışmadır, çünkü maca kökü ile dört aylık tedaviden sonra, spermatozoanın üretimi ve hareketliliği önemli ölçüde iyileştirildi 24-44 yaş arası erkekler için. Ayrıca, buna nispeten benzeyen başka bir çalışma, sadece üç aylık tedaviyle, sperm kalitesinin zaten iyileşmeye başladığını doğrulamaktadır.

adam çift üzgün depresyon kriz ayrılık kavga boşanma
Kredi: iStock

4) Afrika erik ağacı

Güney Afrika’ya özgü bu ağaç da şüpheli özelliklere sahiptir. Aslında sperm kalitesi ile ilgili problemlerde önemli olan kabuğudur, çünkü ikincisi özellikle doğru prostat bozuklukları. Gerçekten de, erkekler her zaman prostat ve gebe kalma sorunları arasındaki bağlantıyı kurmasalar bile, yine de bir tane vardır, çünkü sperm kalitesinin düşmesinden sorumlu. Üstelik bu tür sorunları yaşayan erkekler çoktur, çünkü yaklaşık olarak Erkek nüfusun %10’u prostat problemlerinden muzdarip olacaktır.. Afrika eriği kabuğu uzun zamandır ateşi tedavi etmek, yaraların iyileşmesini hızlandırmak ve hatta mide ağrısını hafifletmek için kullanılıyorsa, bugün buna izin verebilir. ayrıca sperm kalitesini artırır.

5) Sigarayı bırakmak

Bu aynı zamanda basit bir jesttir, ancak yine de sperm kalitesi üzerinde gerçek bir etkisi vardır. Bunu zaten biliyoruz, tütünün sağlığa çok zararlı bir etkisi var genel olarak, ancak ayrıca sperm üzerinde o zaman hangisi olabilir daha az, daha az mobil et anormallikler var. Bu nedenle, hamile kalmak istiyorsanız, şansınızı kendi tarafınıza koymak için önceden sigarayı kalıcı olarak bıraktığınızdan emin olun!

6) Alkol tüketiminizi azaltın

Arkadaşlarla dışarıda bir gecede birkaç içki içmek genellikle cazip gelse de, özellikle tasarım söz konusu olduğunda, bazı dezavantajları da olabilir. Gerçekten de, tütünde olduğu gibi, alkolün de vücut ve sperm üzerinde zararlı bir etkisi vardır. Genel bir kural olarak, bu nedenle, daha iyidir biraz fazla alkollü olan akşamları azaltınama aynı zamanda şekerli içecekler, aynı zamanda sadece olumlu etkileri yoktur. Bu nedenle, tüm şansları kendi tarafınıza koymak için yapmanız gereken tek şey daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemektüm doğurganlık problemlerini çözmese bile!


Emzirme: hangi kontrasepsiyon seçilir?

Bebeğinizi daha iyi taşımanın 3 yolu