sağlık yetkilileri centiyana menekşesi hakkında uyardı

Emzirmek doğal bir jest ise, kurmak her zaman kolay değildir. Bazı genç anneler için bebeğini emzirmek, aşılması son derece zor olan gerçek bir engeli temsil eder, öyle ki birçoğu da sonunda bu maceradan vazgeçer. Bebek gerçekten memeyi iyi almakta zorluk çekebilir, bu da örneğin meme ucunun enfeksiyon riskine yol açabilir. Bunu düzeltmek için, bazıları diğerlerinden daha etkili olan birkaç teknik olduğu açıktır. Ancak bunları test etmeden önce, kullanılan ürünlerin sağlığınız için tehlikeli olmadığından emin olmanız önemlidir. Bu, Fransız sağlık yetkililerinin özellikle anneleri centiyana menekşesinin kullanımı konusunda uyararak ısrar ettikleri bir noktadır.

centiyana menekşe nedir?

Aslında endüstriyel bir boya olan centiyana menekşesini hiç duymamış olabilirsiniz (adından da anlaşılacağı gibi). Bazen emzirme danışmanları tarafından yapılır. Bu madde gerçekten meme enfeksiyonlarını tedavi et genç emziren anneleri ve özellikle meme ucunun kandidiyazını çok sık etkileyen.

Göğüs kandidiyazisine bir mantar ve daha spesifik olarak Candida adı verilen bir maya neden olur. Zamanla, bu enfeksiyon meme başı ve areolada kızarıklığa, ardından yanmaya ve kaşıntıya neden olabilir. Sorun hızlı bir şekilde halledilmezse, cilt daha sonra soyulabilir ve alan koltuk altına kadar uzanabilir. Kaçınılmaz olarak, bu koşullarda ve onlara eşlik eden acıyla, emzirmenin sürdürülmesi neredeyse imkansız hale gelirözellikle risk olduğu için mantarın bebeğe bulaşması, daha sonra ağızda pamukçuk olabilir. Bu nedenle, mümkün olan en kısa sürede onu düzeltmek için bir çözüm aramak oldukça normaldir.

Bebekte sindirim ve solunum problemleri

Meme kandidiyazisinin semptomlarını en aza indirmek için birçok emzirme uzmanı centiyana menekşesinin kullanılmasını önermektedir. Bununla birlikte, Ulusal İlaç Güvenliği Ajansı (ANSM) bu tedavi konusunda dikkatli olunması çağrısında bulunur ve eczacıları bu tedaviye teşvik eder. tıbbi reçete olmadan vermeyin. Bu ürün çeşitli riskler sunar ve özellikle Bebekte sindirim ve solunum problemleri kısa vadede kullanım koşullarına uyulmadığı zaman. Ek olarak ve Kanada’da centiyana menekşesinin tezgahta satıldığı sağlık yetkililerine göre, kadın kanser riski.

Fransa’da tamamen yasaklanmadıysa, hala şiddetle cesareti kırılmış ve ANSM’ye göre yalnızca son çare olarak alınmalıdır. Yukarıda belirtilen tüm riskleri sunmayan başka tedaviler de vardır. Bununla birlikte, centiyana menekşesi almak gerekliyse, bu sadece yapılabilir. reçete sunumu hakkında ve 10 mL’lik bir şişe ile. Ek olarak, tedavi yedi günden fazla sürmemeli ve kullanım süresi boyunca emzirme durdurulmalıdır.


Ergenlikte doğum kontrolü: nasıl konuşulur?

bu doğurganlık bozukluğu hakkında her şey