Öğrenmeyle ilgili bilgilerin %80’i görme yoluyla gelir

Çocuklar, bir görme probleminin onları günlük olarak rahatsız edip etmediğini her zaman söyleyemezler. Görme bozuklukları çok uzun süre fark edilmeyebilir. Geç bakım, konsantrasyon güçlüğü, bebeklerde gecikmiş gelişim gibi birçok sorunun nedeni olabilir ve hatta okul zorluklarının nedeni olabilir! Nitekim AsnaV’a (Ulusal Görmeyi Geliştirme Derneği) göre, öğrenmeyle ilgili bilgilerin %80’i görme yoluyla geçer! Ergenlerde görme sorunları ile düşük okul performansı, davranış sorunları ve kaygı arasında bağlantılar kurulmuştur.

İşaretler nelerdir?

Çocuğunuzun davranışlarına dikkat etmek anne babanızın görevidir. Gerçekten de, en küçük (0 ila 6 yaş arası) genellikle görsel bir kusurları olduğunun farkında değildir. Birkaç uyarı işareti, gözlerle ilgili olası bir sorunu tespit etmenize olanak sağlar.

İlk belirtiler olabilir fizikyani çocuğunuzun gözleri kaşınıyorsa, sulanıyorsa veya kırmızıysa, bu sizi uyarmalıdır. Ama işaretler de olabilir davranışsal : Çocuk hep aynı tarafa bakıyorsa, sık sık düşüyor veya çarpıyorsa sakarlık olmayabilir. Ve daha incelikli olarak, eğer çocuk “çok” akıllıysa ya da tam tersine çok heyecanlıysa, nedeni onun görüşü olabilir. Şüpheniz varsa, bir uzmana danışmaktan çekinmeyin.

Daha büyük çocuklarda, yüzünün okumak veya yazmak için defterlere çok yakın olduğunu, sistematik olarak televizyondan bir metre uzaklaşmaya çalıştığını, sık sık baş ağrısını veya hafif disleksi olduğunu fark edeceksiniz.

Çocuğunuza gözlüğü kabul ettirin ve çocuğunuza bir seçenek sunun

Gözlük vazgeçilmez hale gelir gelmez kişiliğimizin ayrılmaz bir parçasıdır. olan ergenler tarzı önemli bir yer tutar arkadaşlar ve aile karşısında gözlük takmak konusunda isteksiz olabilirler. Bu nedenle, ona kişiliğine, tarzına, zevklerine uygun geniş bir çerçeve seçeneği sunmak çok önemlidir… Düzeltmeleri belirlemek için göz doktoruna gittikten sonra, zamana ayak uydurun ve çerçevelerinizi çevrimiçi olarak seçmesini teklif edin! şimdi çok var çevrimiçi gözlükçüler, Edel-Optics.fr web sitesi gibi, mağazadaki kadar profesyonel. En refrakter camlar için şunları göz önünde bulundurun: kontak lens bu çevrimiçi gözlükçüler tarafından da sunulmaktadır.

Kız gözlüğü görme engelli
Kredi: klimkin / Pixabay

Küçük çocuklar gözlüğü takmak için bir ceza olarak görebilirler. Anlayacak yaştaysa, sakince ona bunun kendi iyiliği için olduğunu açıklayın. Aksi takdirde onu seçtiğinizden emin olun. kişiliğine uygun komik gözlükler! Küçük meleğinize eşlik etmek ve ona ona güvenmeyi öğretmek önemlidir. Diğer çocukların gözlük taktığını ve okulda alay etmenin anlamsız olduğunu açıklayın.

Bebekler için her şeyden önce rahatlık. Seçin esnek çerçeve, plastik ve metal menteşesiz. Ancak doğal olarak yukarıya bakma eğiliminde olduklarından, yüksek kaliteli gözlükleri tercih edin. gözlükler çocuğun kaşlarının ötesine geçer.


Araştırma, çocukların en uzun süre evde kaldığı ülkeleri ortaya çıkardı