neden renk değiştiriyor?

Anne sütü, bir bebeğin düzgün gelişimi için en iyi besindir. Bu nedenle DSÖ, genç annelerin bebeklerini 6 aya kadar sadece emzirmelerini önermektedir. Kurulumu her zaman kolay değilse, emzirme de bazı sürprizler yapabilir ve bu nedenle özellikle rengi hakkında bazı soruları gündeme getirebilir. Gerçekten de, tüm emziren anneler, belirli zamanlarda, çok şaşırtıcı olabilecek bir renk değişikliği fark etmişlerdir.

Birkaç faktör anne sütünü değiştirebilir

Doktorlara göre, anne sütünün rengini birkaç faktör etkileyebilir. özellikle buluyoruz Gıda annenin. bu Gıda boyası aynı şekilde süt renklerinin tonlarını gerçekten değiştirebilir bazı ilaçlar Içeren vitaminler. Görünüm genç anneleri şaşırtabilir, hatta endişelendirebilirse, risk yoktur, çünkü bu mükemmel bir fenomendir. doğal. bu stres sütün renginin değişmesinde de bir faktör olabilir.

Anne sütünün rengi, görünüşünden farklı olarak genç anneler tarafından her zaman incelenmez. Bir değişikliği fark etmek gerçekten mümkündür, ancak sütünü ifade et.

Uyum sağlayan bir süt

Anne sütü de çok şaşırtıcı ihtiyaçlara uyum sağlama yeteneği çocuğun. Böylece, büyüdükçe gelişen ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılarken, bebeğinizi birkaç yıl boyunca emzirmek mümkündür. Görünüşe göre süt de bağlı olarak değişebilir bebeğin sağlığı.

Genç bir anne gerçekten de bu konudaki deneyimini Facebook’ta paylaştı. Sütünü iki gün üst üste sağdığında, rengin bir günden diğerine hiç de aynı olmadığını görünce şaşırdı. Bütün bir geceyi kızının yanında geçirdiğini açıklıyor. ateşlirenk farkını açıklayabilir ve anne sütünün uyarlanabilirliğini kanıtlayabilir.

Profesyoneller bu sonucu doğrulama eğilimindedir ve bunun meme bezleri sayesinde mümkün olacağını açıklar. tükürüğü analiz etmek Çocuğun bir virüs veya bakteri olup olmadığını bilmek ve ona uyum sağlamak için. Son çalışmalar bunu doğrulama eğilimindeyse, doktorlar hala dikkatli Bu sonuçla ve anne sütünün rengindeki değişikliği açıklamak için diğer birkaç faktörün dikkate alınması gerektiğini unutmayın.

Şunu da bilmelisiniz ki,bir ve aynı besleme, süt değişebilir. Gerçekten de olma eğiliminde daha sıvı ve şeffaf için başlangıçta yavaş yavaş kalınlaştırmak beslemenin sonuna kadar. Bu fenomen, emzirme sırasında kademeli olarak artan ve dolayısıyla sütü hazırlayan lipitlerin varlığı ile açıklanmaktadır. Daha tutarlı bittiğinde.


2022’den itibaren 15-17 yaşındakilere uzatılacak

birkaç araştırmacıya göre, etkisi çok az olurdu