Meme implantları ile emzirme: mümkün mü?

Emzirmeyle ilgili birçok efsane ve yanlış anlama devam etmektedir ve yeni annelerin neyin doğru olduğunu ve bunun yerine nesilden nesile aktarılan eski efsanelerin ne olduğunu bilmeleri önemlidir. Bunlar arasında oldukça güncel bir soru: Meme protezleri ile emzirmek mümkün müdür?

Meme implantları ile emzirmek mümkün

Meme implantları ve emzirme uyumsuz değil ! Nitekim operasyon sırasında cerrah implantları meme bezinin arkasına yerleştirir, bu da sütü meme ucuna götüren kanalları korur. Meme implantlarının yerleştirilmesi ve sarkık memenin düzeltilmesi söz konusu olduğunda durum biraz farklıdır, çünkü meme bezinin küçük bir alanı kopabilirhatta kaldırıldı.

Her neyse, ameliyattan önce bile cerrahınızla bu konuda konuşmanız önemlidir. gelecekteki çocuğunu bir gün emzirme arzusu Böylece bu projeyi daha sonra gerçekleştirmek için tüm önlemler alınır.

Yine de bu sonuca varmak için araştırmacılar, bebeğin protezli göğüslerden süt içmesi riskinin olmaması için birkaç çalışma yaptı. olmadığını buldular Protezsiz emziren anne sütü ile protez yaptıran anne sütü arasında fark yok. Ancak, bir olduğunda vücuda silikon sızıntısıyapılmaması tavsiye edilir bebeğinizi emzirme riskini almayına priori olsa bile çocuğun sağlığı için tehlike yok.

Hamilelik sonrası protez seçimi

Hamilelik vücutta mutlaka bir iz bıraktığından, göğüsler genellikle bir istisna değildir. Bazıları için bunda bir sorun olmasa da, bazıları tam tersine artık tanımadıkları bu yeni memeyle yaşamakta zorlanıyorlar. Bu nedenle ameliyat isteği bu dönemde ortaya çıkabilir. Yine kesinlikle var kontrendikasyon yokdeğilse başlamadan önce altı ay ile bir yıl arasında beklemek yani göğüs orijinal görünümünü geri kazanırama aynı zamanda böylece artık hormonlara maruz kalmasın. Ancak konu pitozis düzeltmesi olduğunda seçiminizden emin olmanız önemlidir. Bu nedenle, belki de daha ihtiyatlı olmak emzirme sorununun artık ortaya çıkmayacağına ikna gelecekte, daha önce de belirtildiği gibi, bu operasyon emzirme üzerindeki olumsuz etkilerve hatta imkansız kılmak.


12-24 yaş arasında patlıyorlar

Çocuk sahibi olmaya hazır olmadığınızı gösteren 16 işaret