Kızınla bu konuda nasıl konuşulur?

İlk dönemler genç bir kızın hayatındaki önemli bir aşamayı temsil eder, çocukluktan ergenliğe geçişi işaretler; Ancak konuyu açmak o kadar kolay değil…
Çocuğun gelişiminde çok önemli bir aşamadır ve ona incelik ve hafiflikle yaklaşmak önemlidir, ancak her şeyden önce ihmal edilmemelidir!

Uyarı işaretleri

Menstrüasyon genellikle 8 ila 13 yaşları arasında gerçekleşir, bu yüzden bunu tartışmadan önce çok fazla gecikmeyin.

Genellikle genç bir kızın, annesinin adet olduğu yaşta regl olacağı söylenir. Bununla birlikte, varışlarını gösteren birkaç özel uyarı işareti daha vardır.

Kızınızın vücudunda menstrüasyonun başlangıcından önce birkaç değişiklik olur: göğüslerde küçük bir büyüme, kilo artışı ve koltuk altlarında ve dudakların üstünde bir görünüm gözlemlemek mümkündür; bu belirtiler adetlerin yakın gelişini haber verir, ilk tüylerin çıkmasından yaklaşık 1 yıl sonra ortaya çıkarlar.

Tavsiye: Varış günlerini ve saatini kesin olarak bilmek imkansız olduğundan, çantanıza koymak için opak bir çantada gerekli olanı planlayın!

konuyu aç

Onunla kız arkadaşları hakkında konuşarak başlayın, onlarla konuşup konuşamayacaklarını sorun, eğer onlardan biri adet gördüyse, bu konuya girmeyi kolaylaştıracaktır.

Küçük çocuğunuz, daha önce bahsedilen vücudundaki değişiklikleri kesinlikle fark edecektir, ayrıca onu gündeme getirebilir ve onun için endişe nedeni olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Değilse, bunun her kadının atması gereken tamamen normal bir adım olduğunu anlamasını sağlayın. Bunun hakkında rahat ve olumlu bir şekilde konuşmaya çalışın.

Böyle anlat sakinleştirmek

Kızınızı çok basit kelimeler ve açıklamalarla rahatlatın, ona kendi deneyiminizi bile anlatabilirsiniz.
İlk başta çok fazla ayrıntıya girmeden, vücudunun yaşayacağı dönüşümleri ve neye karşılık geldiğini hızlıca anlatın, siz ilerledikçe soruları size kendisi sorsun.

Her şeyden önce, vücudundan utanmamalı veya kendini kirli hissetmemeli, ona bir kadın olarak yeni niteliklerini üstlenmesini öğretmelidir.

Ayrıca var olan farklı koruma araçlarından da bahsedin ve mümkünse bunları keşfedebilmesi için ona sağlayın. Son olarak, regl döneminde hijyenin önemini tartışın.

Ya bu konuda konuşmayı reddederse?

Kızınızın bundan tamamen kaçınması ve sizinle bunun hakkında konuşmak istememesi oldukça olasıdır, adet dönemleri hala hassas bir konudur ve her iki yönde de tartışılması zordur. Eğer reddederse ısrar etmeyin, sadece gerektiğinde onun yanında olduğunuzu bilmesini sağlayın.

Ve babalar, yalnız ya da değil, bunu nasıl yapıyorlar?

Kuralların konusuna yaklaşmak o kadar kolay değil, hatta onu bilmediğiniz zaman daha da az! Bazı babalar bu konuda çok açıktır ve kızlarıyla bu konuyu zorlanmadan konuşabilecek kadar yakınlık gösterirler ama bu herkes için geçerli değildir.

Konudan memnun değilseniz, kızınıza tavsiyede bulunabilecek biriyle konuşun, ancak her şeyden önce bunun doğal bir gerçek olduğunu ve bu dönüşümden çok memnun olduğunuzu bilmesini sağlayın: küçük çocuğunuzun büyüdüğünün kanıtı. !

Günlük hayatı yönetmek için 10 ipucu

doktorlar bu uygulama hakkında uyarıyor