hangi yaşta izin verilmeli?

Ergenlik döneminde ve genellikle üniversiteye girişte genç kızlar makyaj yapma ve yetişkin gibi davranma ihtiyacı hissetmeye başlarlar. Küçük kızlarının bir anda büyüdüğünü görmeye henüz hazır olmayan bazı ebeveynler için çok erken görünebilecek bir istek.

yaş

Kızınızın makyaj yapmasına veya yapmamasına izin vermenin gerçekten tavsiye edildiği bir yaş yoktur. Aslında, tüm genç kızlar anne babalarına aynı yaşta yaklaşmazlar, yaygın olarak da olsa, bu en erken yaşta ortaya çıkar. üniversiteye giriş, diğer kızların yaptığını gördüklerinde. Bu yaşta genç kızlar genellikle dolgundur. ergenlik ve hormonlar da önemli bir rol oynar. aslında istiyorlar kadınlıklarını ifade etmek, ama aynı zamanda lütfen. Bu yüzden makyaj yapmaya meyillidirler, sadece göze çarpmak. Makyaj için bu yeni cazibe, onu gören bazı ebeveynleri endişelendirebilir kırgınlık et doldurulacak bir boşluk. Bununla birlikte, ebeveynler, kızlarından makyaj yapma talebinden sonra gerçek bir korku geliştirmemelidir. Ancak, eğer bu gerçekten bir saplantıya dönüşüyor (Makyajı çıkarmayı reddetmek, her sabah makyaj yapmak için çok zaman harcamak, kozmetiklere çok para harcamak), o zaman gerekli hale gelir konuşmak sorunun kaynağının ne olduğunu bulmak ve çözmek için genç kızla.

Ebeveynlerin rolü

Ebeveynlerin durumu şu anda zor olabilir, çünkü yasaklamak için karmaşık resmen genç bir kıza makyaj yapması. Gerçekten de, ergenlik döneminde gençler özelliklekurallara karşı gelmek onlara ebeveynleri tarafından dayatılan ve canlarının istediğini yapmak. Genç bir kız daha sonra üniversitede çok iyi makyaj yapabilir ve eve gitmeden önce her şeyi çıkardığından emin olabilir.

Bu nedenle, genç bir kızın makyaj yapmasını resmen yasaklamak, gerçekten doğru çözüm değil. İlk olarak, ebeveynleri ona bunu açıklamalıdır.bu arzuyu anlıyorlar aniden kadınlığını göstermek ve bu nedenle memnun etmek istemek. Ancak, ergen bunun gerekli olduğunun da farkında olmalıdır. sabırlı olmak istediğini yapmadan önce.

Kredi:

Ebeveynler ve özellikle de bu dönemi kesinlikle bizzat yaşamış olan anne, bu nedenle çocuğunu desteklemek makyaj yaparken bu arzuda yine de belirli kurallar koymak. Ayrıca uyanık olmalı ve kullanmadığını izlemeliyiz. düşük son makyaj kim yapabilir alerjilere ve cilt sorunlarına neden olur. Bu nedenle, makyajın kalitesinin niceliğinden çok daha önemli olduğunu ona açıklamak gerekir. seçimlerinde ona yardım et. Yani, sahip ebeveynlerinin anlaşmasıve bir yükleme güven ailenin her üyesi arasında, Sırlar yok kız ve ailesi arasında makyaj hakkında.

Ayrıca ona profesyonel bir makyaj seansı için ödeme yapın bu yaşta çok hafif bir makyajın fazlasıyla yeterli olduğunu ve çok daha güzel olduğunu görsün diye. Ayrıca makyaj yapmanın şunları gerektirdiğini de anlamalıdır. belirli kısıtlamalarolarak Makyajı kaldır her gün ve cildine iyi bak, yabancı maddeleri toplama riski altında. Aynı zamanda bazı insanları korkutabilecek sorumlulukların da başlangıcıdır.


Çocuğunuzun büyümesi için 8 temel gıda

Kız ve erkek çocukları aynı şekilde mi eğitilmeli?