Emzirmeyle ilgili 8 yanlış anlama

Genel olarak hamilelik gibi, emzirme de ilgili kadınlar için aşırı derecede külfetli olabilen önyargılı fikirlerden kaçmaz. Gerçekten de, hamilelik ve emzirme konusunda pek çok efsane olduğunu ve bu nedenle doğruyu yanlıştan ayırmak için doğru insanlardan iyi bilgi almanın şart olduğunu hatırlamak önemlidir. İşte emzirme hakkında alınan fikirlerin en güzel incileri. Bazı insanları güldürecek bir şey!

1) Göğüs kafesinin küçük olması emzirmeyi zorlaştırır: yanlış!

GIPHY aracılığıyla

Göğüs ölçüsü kesinlikle Çocuğunuzu emzirmenin zor olup olmadığıyla ilgili değil. Bu inanç, aslında, bir kadının memesi küçük olduğuna göre, daha cömert memesi olan bir kadına göre mutlaka daha az sütü olduğu anlamına gelir. Bununla birlikte, büyüklüğün bir kadının ürettiği süt miktarıyla hiçbir ilgisi yoktur. Bütün kadınların sahip oldukları bir miktar süt vardır. göğüslerde saklanabilir. Bu miktar süt bebeğin beslenmesine bağlı olarak daha önemli. Böylece göğüsler ne kadar çok uyarılırsa o kadar fazla süt olur. Ayrıca memeler esas olarak yağ dokusundan (yağ kütlesi) oluşur. Bu nedenle, bazı kadınların göğüsleri diğerlerinden daha büyükse, bunun nedeni göğüslerinde daha fazla yağ kütlesi olmasıdır. Yani anne sütü ile ilgisi yok.

2) Emzirmek memelere zarar verir: yanlış!

GIPHY aracılığıyla

Emzirme kesinlikle göğüs üzerinde olumsuz bir etkisi yokve bu nedenle göğüslere zarar vermez. Bununla birlikte, hamileliğin kendisinin rgöğüsleri daha yumuşak yapmak ve bu nedenle eğiliminde olacaklar daha az iyi davran. Çözüm : Spor ! Aslında unutmamalıyız ki göğüslerin altında da kasların olması gerekir. sıkı bir göğüs tutmak için düzenli olarak uyarılır.

3) Emzirmek çok yorucu: yanlış!

GIPHY aracılığıyla

Emziren annelerin çoğunun doğumdan sonraki ilk birkaç hafta genellikle çok yorgun hissettikleri doğrudur. Ancak, bu kesinlikle emzirmenin sonucu değil, daha çok son günlerin tüm değişiklikleri : hamilelik, doğum, eve dönüş, bebekle evlat edinilecek yeni ritim vb. Emziren annelerde olduğu doğru olsa da, röleyi babaya vermek imkansızemzirme değil kendi başına yorucu bir şey değil ve büyük miktarda ekstra enerji gerektirmez.

4) Bazı yiyecekler sütün tadını değiştirebilir: doğru!

GIPHY aracılığıyla

Doğumdan sonra, birçok kadın nihayet doğum yapabildikleri için mutludur. daha önce kendilerine yasak olan tüm yiyecekleri yiyin. Emzirme döneminde tüm gıdalara izin verilse bile, yine de bazı önlemler almak ve bazılarını ölçülü tüketmeye dikkat etmek gerekir, çünkü bunlar sütün tadını değiştirmekve bu yüzden onu içmeyi reddedebilecek bebeği memnun etme. Özellikle kereviz, kuşkonmaz ve hatta lahana buluyoruz.


Yeni çalışma, küçükler hakkında endişe verici bilgileri ortaya koyuyor

Çocuğunuz aşık mı? Her şeyden önce panik yapmayın!