doktorlar bu uygulama hakkında uyarıyor

Emzirmenin çok doğal bir eylem olmasına rağmen, yeni anneler için hazırlık yapmak genellikle çok zordur. Birçoğu zorluklarla karşılaşıyor ve bazen çözüm bulmakta zorlanıyor, bu da bazı durumlarda onları pes etmek zorunda bırakıyor. Bu yüzden her şeye rağmen bunu başarmak için tavsiye verebilecek yetkin kişilerden yardım almak şarttır. Bunlar arasında sıklıkla bebeğin dil frenulumunun kesilmesi gerçeğine rastlarız. Genç ebeveynleri uyarmaya çalışan tıp akademisine göre giderek daha fazla uygulanan ve belki de çok sık yapılan bir jest.

Anormal bir artış

Eylemi ifade eden lingual frenotomiyi duymuş olabilirsiniz. dil frenulumunu kesmek bir bebekte. Gerçekten de, çoğu durumda, genç anneler emzirmekte zorlanıyorsa, tam da bu küçük deri parçası nedeniyle çocuğun memeyi ağzına alması ve dolayısıyla emmesi engellenir. Çoğu zaman bu sorun emzirme uzmanı tarafından teşhis, emzirme danışmanı olarak. Emzirmenin devam etmesi için anne ve babanın anlaşması ile dil frenulumunun kesilmesine karar verilir. sadece birkaç dakika.

Ancak, Fransız Ayakta Pediatri Derneği’ne göre, bu uygulama bu kadar önemsiz değil ve öyle görünüyor. giderek daha fazla uygulanan Fransa’da ve hatta dünyanın başka yerlerinde. Örneğin Avustralya’da, bu uygulamanın kullanımının arttığı söylenmektedir. yaklaşık on yılda %420. Birçok ebeveynin özellikle sosyal ağlardan etkilendiği görülüyor. Bu nedenle sık sık emzirme güçlüklerinin mutlaka dil bağıyla bağlantılı olduğuna inanırlar.

O kadar da önemsiz bir hareket değil

Gerçekte, çocuk doktoru Gisèle Gremmo-Féger tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, sadece Gerçekten endişelenecek bebeklerin %4 ila %10’u dil fren sorunları tarafından.

Bu nedenle tıp akademisi bu uygulama hakkında uyarmakta ve onun başvurusu çok sık olurdu. O anlatıyor:Aşırı fiyatlarla meme başı ağrısını ve emzirmenin frenotomi ile erken kesilmesini (veya daha kötüsü, önleyici bir önlem olarak uygulamak için) sunan ağların topraklarında önemli bir artışla karşı karşıya kalan Academy Nationale de Médecine güçlerini birleştiriyor yan etki riski olan bu invaziv prosedürün çıkarları ve güvenliği konusunda en büyük çekinceleri ifade etmek için çeşitli eğitimli, tıp, cerrahi ve paramedikal topluluklar, profesyonel kolejler ve dernekler ile.“. Bu nedenle, frenotomiyi sonuçsuz zararsız bir eylem olarak görmemeye dikkat edin.


Kızınla bu konuda nasıl konuşulur?

Bir araştırmaya göre, bebekler taklit edildiklerinin farkında olacaklar ve buna bayılacaklar!