doğumda bebek saçı hakkında her şey

Dokuz ay boyunca, müstakbel anne-babalar çocuklarının nasıl görüneceğini hayal etmeye meyilliyse, gerçekte nasıl görüneceğini tahmin etmek açıkça imkansızdır. D gününde, bu nedenle bazen bebeklerinin görünümüne şaşırabilirler. Çarpıcı özellikler arasında, özellikle yenidoğanlarda nadir olmayan güçlü bir tüylülük buluyoruz. Bu fenomene lanugo denir ve aslında çocuğun cildinin korunmasına yardımcı olur.

lanugo nedir?

lanugo belirler yeni doğmuş bir bebeğin cildini kaplayan ince bir kuş tüyü. Saç rengi çocuktan çocuğa değişebilir, ancak genel olarak, onlar temiz. Ayrıca oldukça uzun ve esnektirler. Bu aşağı özellikle mevcut omuzlarda ve sırtta. lanugo görünmeye başlar hamileliğin dördüncü ayı civarındave ayrıca fetüste çok bol. Yine de, gitmesi gerekiyor doğum gerçekleştiğinde.

Bu saç tabakası aslında bebeğin hassas cildini koruyun hamilelik sırasında ve bu nedenle prensipte doğum sırasında daha kullanışlı. Üstelik bu nedenle sık sık lanugo ile erken doğan çocuklar. Ancak termde doğan çocuklarda da görmek oldukça olasıdır. kötü sağlık belirtisi değil. Bu sadece çocuktan çocuğa değişen bir öğenin. Lanugo esas olarak hizmet edecek ısı yalıtımı genellikle olan bebek için sıcaklıklarını düzenlemede sorun doğumdan sonra.

Ne yapılmalı ?

Saç sıklıkla görüldüğü gibi çirkin bir şey toplumumuzda, genç ebeveynler genellikle onları küçüklerinin vücudunda görmekten çok rahatsız olurlar. sık sık ararlar ondan kurtulmak için bir çözümveya endişeliler bunu görmek. Ancak kesinlikle var üstesinden gelmek için yapacak bir şey yokkenara koy sabır s’armer. Aslında, doğumu takip eden haftalarda bu küçük tuhaflık sonunda solacak.

Birkaç hafta sonra bebeğiniz hala çok kıllı görünüyorsa, genetiğin sonucu. Orada da, bunun için endişelenmene gerek yok : Bu kesinlikle daha sonra çok kıllı olacağı anlamına gelmez. Zamanla bu saçlar bile sonunda daha ihtiyatlı olmak.


bu doğurganlık bozukluğu hakkında her şey

gençlerin aklında kalıyor