doğal sütten kesme nedir?

Birçok kadın için emzirme, hamilelik ve doğumun mantıklı bir devamıdır. İnsan vücudu gerçekten de bir çocuğu doğumdan birkaç ay, hatta birkaç yıl sonra besleyebilir. Bununla birlikte, emzirmeye kendi başına son vermek isteyen bazı anneler için emzirme de çok kısıtlayıcı olabilir. Diğerleri, aksine, çocuğun kendisi durmasını isteyinceye kadar memeyi vermek için her türlü çabayı gösterir. Daha sonra doğal sütten kesmeden bahsederiz.

Doğal sütten kesme: hangi yaşta?

Doğal esaret tüm anneler ve tüm çocuklar tarafından aynı şekilde yaşanmaz. kesinlikle değil evrensel değerde değil, çünkü herkes emzirmeyi aynı şekilde deneyimlemez. Genel olarak, sütten kesmenin zamanlaması da diğer satın almalar temizlik, yürüme veya konuşma gibi çocuğun Olursa olsun, gerçekleştiğinde doğal sütten kesmeden bahsediyoruz. çocuğun ilk yılından sonra. Çoğu zaman bulunur iki ila dört yıl arasında. Bu nedenle nispeten geniş olan ve tüm çocukların emzirmeyi bırakması için zaman bırakan bir çatal gerçekten hazır hissettiklerinde Buna. Bazı halklarda, örneğin Moğolistan’da olduğu gibi, çocuğun yedi yaşında doğal sütten kesme gerçekleşebilir.

Doğal sütten kesme nasıl yaşanır?

Doğal sütten kesme basitçe, memeyi çocuğunuza ikincisine kadar vermekten ibarettir. bırakmayı seç. Genellikle birkaç yıla yayılan gerçek bir yolculuktur. Ancak, doğal sütten kesme bazen hala Fransa’da kötü şöhret ve genellikle annenin çocuğuyla olan bağını koparmama isteği olarak kabul edilir. Bununla birlikte, aylar ve yıllar boyunca beslemelerin azaldıkça azaldı. Gıda çeşitlendirmesinin başlangıcından, yaklaşık altı ay sonra, çocuk beslemeleri daha fazla boşluk bırakın ki bu nedenle daha az sayıda olacaktır. Biberonla verilen yapay sütte olduğu gibi anne sütü de yavaş yavaş basit bir besin takviyesi çocuğun.

Doğal sütten kesmeyi seçen kadınlar bu nedenle sıklıkla Eleştiriler ve sosyal baskılar. Bazıları, başkalarının bakışlarıyla yaşamak zor olabileceğinden, vazgeçmeyi bile seçebilir. Bununla birlikte, doğal sütten kesmenin birçok avantajı olabilir.

Doğal sütten kesmenin faydaları

Doğal sütten kesme Fransa’da henüz çok yaygın değildir, ancak anne için çocuğu kadar faydalı olabilir. Bu yöntemle bebek emzirmeyi bırakabilir. gerçekten istediğinde ve özellikle gerçekten hazır hissettiğinde. Ayrıca tüm olanaklardan yararlanabilecektir. anne sütünün faydaları ve özellikle giden antikorlar bağışıklığınızı geliştirin. Çoğu durumda, emzirme de yavaş yavaş gerçek olur. paylaşım anı anne ve çocuk arasında. A özel ilişki böylece dokunabilir ve bu, doğal sütten kesme durumunda birkaç yıl içinde.

Anne ayrıca doğal sütten kesmede birçok avantaj bulabilir. bu hormon salgısı besleme sırasında gerçekten belirli bir izin verir gevşeme özellikle çok faydalı olan strese karşı savaş. Doğal sütten kesme aynı zamanda göğüslerinizin yavaş yavaş normal boyuta dönün ve bu yüzden çatlaklardan kaçının göğüsler üzerinde. Son olarak, memenin birkaç yıl boyunca verilmesi gerçeği de gerçektir. zaman tasarrufu ebeveynler için. Şişeyi önceden hazırlamak ve bunun için her zaman bir süt tozu stoğu bulundurmak gerçekten işe yaramaz.


Ergenlik döneminde çocuğunuza yaklaşmak için 5 aktivite

Çocuğunuz için doğru ismi seçmek için 10 ipucu