Çocuklarınıza hikayeler okumak sizi daha az şiddetli yapar

Çocuklara düzenli olarak hikaye okumak, daha sonra birçok beceri kazanabilen küçükler için çok faydalı bir jesttir. Bu değerli anlardan yalnızca çocukların yararlandığına inanma eğilimindeysek, yakın zamanda yapılan bir araştırma bunun tam tersini kanıtlıyor. Gerçekten de, çocuklarına sık sık hikayeler okuyarak, ebeveynler daha az şiddetli hale gelirdi.

Daha nazik eğitim yöntemleri

Okuma saatleri genellikle gerçekleşir Akşam, çocuk yatmadan hemen önce. Sık sık olan bir zaman sakinlik ve çocuklara izin veren gerilimi boşaltmak içino zaman için çok faydalı olan uyku bul. Bu sakin zamanlar küçükler için hoşsa, yetişkinler de dışarıda bırakılmaz ve iyi olabilir. bundan faydalanmak ayrıca.

New Jersey Eyaleti’ndeki Rutgers Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, ebeveynlerin davranışları hakkında okumanın faydalarıyla gerçekten ilgilendiler. Bunun için hikâye okuma sıklıklarını incelemişlerdir. 2 165 «çiftler» anne-çocuk birlikte eğitim yöntemleri ilgili ebeveynlerin ve özellikle ciddiyet. Tüm bu verilerle, çocuklarına düzenli olarak kitap okuyan annelerin daha az şiddetli et daha anlayışlı. Bu da izin verir hiperaktiviteyi azaltmak, yıkıcı davranışlar et dikkat eksikliği çocuklar.

bebek kitap okuma hikayeleri oku
Kredi: iStock

Herkes için gereken sessiz zaman

Bu nedenle okumanın bir olumlu etki hem ebeveynler hem de çocukları. Okumanın çocukları sakinleştirmeyi ve böylece onları mutlu etmeyi mümkün kıldığını bilseydik daha az huzursuz, etkinin ebeveynler için aynı olduğu görülüyor. Bu mantıkta, bütün aile iyi daha huzurlu et birinin iyi davranışı diğerine yansır. aslında bir doğurgan döngü hangi izin verir iyi bir genel atmosfer sağlamak evde.

Çocuklar küresel daha az heyecanlı ve bu yüzden daha akıllı et talimatlara dikkat et. Ebeveynler de daha az şiddetli. Son olarak, tarafından nezaket et dinlemeaile bir gerçek bulabilir denge herkesin yerini aldığı ve kendini iyi hissettiği yer.

Çocuklar için okumanın faydaları

Okumak, çocukların gelişmesi için gerçek bir yol olabilir. Üzerinde çok olumlu bir etkisi varsa yaratıcılık ve onların hayal gücüonlar için de büyük bir yardım olabilir. okullaşma. Hikâyeleri okuyanların anne babalar olması, onları dahil et bu ilginç öğrenmede. Bu onlar için iyi bir yol gelecekteki akademik başarılarına yatırım yapıldığını hissetmek olmadan ezilmek.


seni bekleyen 14 şey

12-24 yaş arasında patlıyorlar