Çocuğunuzun büyümesi için 8 temel gıda

Çocuğunuz için mutlaka en iyisini istersiniz ve bu onun diyetinden de geçer. Ancak günümüzde özellikle çok fazla şeker, tuz ve yağ içeren modifiye edilmiş gıdalar nedeniyle onlara sağlıklı yemek garantisi vermek zordur. Daha net görmek ve küçük sevgililerinizin mümkün olan en iyi ürünleri yemesine izin vermek için, iyi büyümeleri için 8 temel gıda burada.

1) elma

Bu küçük meyve faydalarla doludur ve aynı zamanda olma avantajına da sahiptir. taşıması çok kolay : Bütünü okul çantasında veya küçük bölmelerde biraz reçelli, elmadan bıkmak imkansız! O özellikle çok mineraller ve vitaminler açısından zengin vücudun iyi koşullarda büyümesini sağlar.

2) Çorba

sebze karışımı, Çorbanın sadece çocuğunuzun vücuduna faydaları olabilir! Bu arada yapımı çok basit olan bu yemek sayesinde minikleriniz de bundan faydalanabilecek. içerdiği sebzelerin tüm faydaları. Çorba aynı zamanda olma avantajına da sahiptir. sonsuza yönlendirildive böylece mevsim sebzelerine uyum sağlamak.

3) Tavuk

Genel olarak et, bir çocuğun büyümesi için gerekli olmasına rağmen, tavuğun kendine has özellikleri vardır. çok az yağ içerir. Ayrıca eti çok yumuşak olduğu için yemesi çok kolay bir yemektir, bu da çocuklar için idealdir. Burada da mümkün birçok farklı şekilde pişirin rutinden kaçınmak için.

4) Balık

Tüm balıklar sağlığınız için çok iyidir, özellikle kalp sistemine faydaları. Gerçekten de, yağlı balıklar, örneğin, kalp atış hızını düzenlerama aynı zamanda arterleri korumak. Ancak sunuma dikkat edin, çünkü çocuklar genellikle kemikleri nedeniyle balık yemeye isteksizdirler!

bebek yeme DME çocuk liderliğindeki gıda çeşitlendirme diyeti
Kredi: iStock

5) nişastalar

Nişasta avantajı var çok sayıda olmak, size manevra için çok yer bırakıyor: pirinç, makarna, patates ve hatta baklagiller, seçim yapmakta zorlanıyorsunuz. Çocuğunuzun daha fazla enerjiye sahip olmasını sağlarlar. Gerçekten eksiksiz bir yemek için tereddüt etmeyin bazı sebzelerle birleştirin !

6) Su

Su elbette hayati önem taşırken, çocuğunuzun düzenli olarak içmesi de önemlidir! önemli ki vücudu her zaman iyi nemli kalır. Ve eğer suyun tadını gerçekten sevmiyorsa, her zaman meyve sıkmak. Ancak zorunlu şeker veya gazlı içeceklerde yüksek meyve sularından kaçının.

7) Yumurta

yumurtalar protein açısından çok yüksek, ve bu nedenle çocukların gelişimi için çok iyi. Katılıyorlar kas dokusu oluşumu ve izin vermek bağışıklık sistemini korumak. Ayrıca birkaç farklı şekilde pişirilebilme avantajına da sahiptirler.

8) ıspanak

Son derece buna gülmekıspanak ayrıca birçok antioksidan içerir ve bu nedenle sağlığınız için mükemmeldir. bu nedenle yapılması imkansız anemi Çocuğunuzun Temel Reis kadar güçlü olmasını sağlayacak bu sebze ile!


Cep harçlığı, iyi mi, kötü fikir mi?

hangi yaşta izin verilmeli?