çocuğunuzu kamusal alanda besleme hakkını talep eden bir hashtag

Emzirme birçok anne için hamileliğin devamı olarak kabul edilir. Bu eylem, anne ve çocuğu arasındaki olağanüstü bağı korumayı mümkün kılarken, çocuğunun büyümesine en uygun ve sağlığı için en iyi gıdayla beslenmesine izin verir. Üstelik, çok uzun zaman önce, annelerin bebeklerini bu şekilde beslemekten başka seçeneği yoktu. Bununla birlikte, bebek sütünün yaratılmasından bu yana, emzirme yavaş yavaş neredeyse marjinal bir uygulama haline geldi, o kadar ki, hala kurmak isteyen kadınlar, özellikle halka açık yerlerde sıklıkla seçiliyor. Bu tepkiler, ilgili kadınlar tarafından kesinlikle kabul edilemez olarak deneyimleniyor ve bu nedenle #JaifaimJemange hareketinde olduğu gibi onlarla savaşmaya çalışıyorlar.

Her yerde, her zaman emzirin

Emzirme eskisinden daha az popülerse, hala belirli bir yenilenen ilgi son zamanlarda, özellikle daha doğal bir anneliğe geri dönmek isteyen birçok anne sayesinde. Aynı zamanda, medyada emziren kadınları içeren olayları anlatan makaleler görmek nadir değildir. özel bir yerde emzirmek, kapalı kapılar ardında. Bu durumlar genellikle toplumda emzirmeyi destekleyenler ile buna karşı olanlar arasında tartışma dalgalarına yol açar.

Bu nedenle, bu tamamen doğal hareketi normalleştirmek için çeşitli eylemler uygulanmaktadır. Özellikle, hareketi buluyoruz. #JaifaimJemangeFotoğrafçı Ana Kï tarafından başlatılan, kamusal alanda çekilmiş bir dizi fotoğrafa indirgenen ve çocuğunu memeden besleyen kadınların sahnelerini ölümsüzleştiren .

Seçimi annelere bırakın

Kadınların anne olduklarında her türlü şiddete maruz kaldıklarını biliyoruz. basınçlar. Bu nedenle, kötü anneler olarak görülme riski altında sistematik olarak kusursuz olmalıdırlar. Bununla birlikte, çocuğunuzu besleme şekliniz çok fazla baskının kaynağı olabilir. Bu nedenle şunu hatırlamak önemlidir en iyi karar her şeyden önce annenin verdiği karardır.

#JaifaimJemange hareketinin iletmek istediği ve her şeyden önce savunduğu mesaj tam olarak budur. seçme özgürlüğü. Bir çocuk biberonla beslendiğinde, halka açık bir yerde yapıldığında kimse gücenmez. Bu mantığa göre, bu nedenle, gerekli olacaktır. bir bebek memeyi aldığında tepkiler aynıdır.


gençlerin aklında kalıyor

Sizi çocuk sahibi olmaya itecek 8 iyi sebep!