Çocuğunuz için doğru ismi seçmek için 10 ipucu

Tebrikler, hamilesiniz! Ve kendine saygısı olan her iyi ebeveyn gibi, şimdi çocuğunuz için güzel bir isim seçmeniz gerekecek. Küçük dezavantajı: ideal ilk isim hakkında en ufak bir fikriniz yok veya daha kötüsü babayla aynı fikirde değilsiniz. İşte bazı şeyleri belki biraz daha net görmenizi sağlayacak ve sayesinde bu küçük bebeğe doğru ismi bulabileceğiniz bazı ipuçları!

1) Mevcut eğilimleri görmezden gelmek

Çocuğunuz için bir isim seçerken, az ya da çok onlara güvenmek için güncel modalara başvurma eğilimindeyiz. Sadece, trendlerden daha az istikrarlı bir şey olmadığını ve bu yıl çok popüler olan isimlerin kısa sürede kesinlikle çok eski moda olacağını kendinize kesinlikle söylemelisiniz. Bu yüzden etrafınızda duyduklarınıza çok fazla güvenmeyin ve kendinize güvenin!

2) Sesleri dikkate alın

Bir ad, çıkardığı seslere bağlı olarak itiraz edebilir. Bu nedenle, çoğu zaman bize tanıdık gelen sesler bizi diğerlerinden daha çok memnun eder. Ayrıca bazı seslerin erkeklere göre kızlar için daha uygun olduğunu ve bunun tersini de belirtelim: A, E ve I ile biten ilk isimler daha çok kadınsı olur ve O ile bitenler ise ilk olur. erkeksi eğilime sahip isimler.

3) Ne istediğinizi bilin

Asıl soru, oldukça yaygın olan adları mı yoksa tam tersine duymaya alışık olmadığımız adları mı tercih ettiğinizdir. Seçiminizi yapmanıza yardımcı olmak için, hala şüpheniz varsa, bu konuda size çok yardımcı olabilecek bir makale yazdık.

4) Kökeni bilin

Hemen hemen tüm ilk isimlerin bir anlamı ve kökeni vardır. Bu nedenle, onları istediğiniz zaman okumak daha iyidir, çünkü bazen ilk isimlerin anlamları, onları taşıyan çocuklar için gerçekten gurur verici değildir.

5) Hayal gücünüzün çıldırmasına izin vermemeye dikkat edin

Mevcut eğilim icat edilmiş ilk isimler için olsa bile, bu uygulamaya dikkat etmeliyiz. Gerçekten de, size çok güzel görünen ve doğrudan hayal gücünüzden gelen bir ad, tam da “yayınlanmamış” tarafı nedeniyle daha sonra çocuğa zarar verebilir. Bu yüzden bazen çok yaratıcı olmamak daha iyidir…

hamile hamilelik ebeveynleri
Kredi: iStock

6) Küçültücüleri düşünün

Bilmelisiniz ki, çocuğunuz için hangi ismi seçerseniz seçin, etrafındakiler her zaman küçüğü bulmak için onu kaçırmanın bir yolunu bulacaktır. Bu nedenle, çok saçma olmadıklarını umarak, bir adla var olabilecek küçültmelerin tüm olasılıklarını da düşünmelisiniz…

7) Sosyal olarak çok fazla işaretlenmemiş bir ad seçin

Ne yazık ki, mevcut toplumumuzda ilk isim, hayattaki bazı önemli anları tehlikeye atabilecek birçok yargıya yol açabilir. Bu nedenle, çocuğun daha sonra sosyal merdiveni tırmanma ve dolayısıyla prestijli bir iş bulmak istemesi nedeniyle oldukça düşük bir sosyal sınıftan geldiğini düşündürebilecek sosyal olarak çok belirgin bir isim vermemek daha iyidir. Sadece adının bir görüntüsü bile onun profesyonel bir fırsatı kaçırmasına neden olabilirdi.

8) Aile adını dikkate alın

Bir adı seviyorsanız, ancak soyadınızla kötü bir kelime oyunu yaratıyorsa, daha sonra her zaman çok komik olmayan şakalardan kaçınmak için seçiminizi kesinlikle yeniden gözden geçirmelisiniz. Birkaç yıl içinde çocuğunuza adı ve soyadıyla hitap edileceğini unutmayın, bu nedenle ikisi birlikte iyi gitmelidir.

9) Baş harfleri kontrol edin

Orada da, baş harfler uyuşmuyorsa kelime oyunları sık olabilir (PQ, WC, PD…). Ayrıca gelecekte onunla alay etmemek için bunu göz önünde bulundurun.

10) Yazımı kontrol edin

Bugünden itibaren isminizi istediğiniz gibi yazmanız mümkün, bazı ebeveynler birkaç fanteziye dalıyor. Çocuğunuzun adının sonradan onun için karmaşık olmaması gerektiğini ve bu nedenle bir isme, sonradan yanlış telaffuz edilecek veya hecelenecek çok sayıda harf eklemeniz gerekmediğini unutmayın.


doğal sütten kesme nedir?

Günlük hayatı yönetmek için 10 ipucu