Çocuğunuz aşık mı? Her şeyden önce panik yapmayın!

Birçok çocuk, ebeveynleri için sıklıkla soru işareti oluşturabilecek bu deneyimi zaten yaşamıştır: aşk. Anaokulundan itibaren çocuğunuz aşık olabilir. Çok küçük çocuklar için çok karmaşık görünen ama yine de samimi olan bir duygu. Bu durum nasıl ele alınır?

okula varış

Çocuklar genellikle okula üç yaşında başlarlar ve genellikle bu yaşta okula gidebilirler. aşık olmak yoldaşlarından birinden. Gerçekten de, okul genellikle anne babayla ilk ayrılık ve aynı yaştaki çocukların ilk buluşmaları. Bu nedenle çocuk yapabileceğinin farkına varır. diğer insanlarla bağlantı kurmak ebeveynlerinden ve hatta çok güçlü duygulardan daha. Artık sadece şimdiye kadar onunla ilgilenen insanları sevmiyor ve aynı zamanda Oidipus kompleksinin üstesinden gelmek karşı cinsten ebeveyniyle evlenemeyeceğini anlamak. Bu nedenle okul, bir büyük adım çocuğun aşk hayatında.

Kredi: Pixabay — Bessi

Birkaç yıl sonra, yaklaşık 6 an, çocuklar arkadaşlarına odaklanmak için romantik duyguları bir kenara bırakırlar. Bu aynı zamanda en aktif oldukları ve tercih ettikleri zamandır. işlerine odaklanmak.

Ebeveynlerin rolü

Erken yaşlardan itibaren bile, çocukların romantik ilişkileri olmalıdır. ciddiye alınmış. Ebeveynler bu nedenle ilişkilere saygı duymak ve aksi halde, ilişki olmadığı gerçeği. Her şeyden önce, çocuk kendi hızında büyümeli ve gelişmelidir. dış basınç olmadan. Genellikle ilk aşk hikayeleri yaşanır çok yoğun, bunlar gerçek romantik ilişkilerin başlangıcıdır (eksi cinsel ilişki). Bu nedenle gerekli değildir ne de onları it bu yönde ne de yasakla et onlarla çok daha az dalga geçbu da onları kendi içlerine kapatma riskini taşır.

Çocuğunuz çok olabilir sevgi dolu ve sadık ya da tam tersine fetihleri ​​zincirle. Ama yine, ebeveynler olmamalı havasız et sitemciler. Üstelik bu kesinlikle onun daha sonra kalp kıracağı anlamına gelmez. Bu nedenle gerekli değildir endişelenme et çok fazla önem verme.

Kredi:

Ancak, yetişkinlerde olduğu gibi, aşk hikayeleri bazen trajik bir şekilde sona erer. Yani ortaya kalp kırıklığı ve kalp ağrıları yetişkinlerde olduğu kadar öldürücü olabilir. Bu nedenle gerekir onları ciddiye alçoğu çok fazla endişelenme ya, çünkü çocuk da böyle sınırlarını bulacak ve bazen işlerin istediğiniz gibi gitmediğini göreceksiniz.

ergenlik

Ergenlik, ebeveynler için eğitim ve okul arasında idare etmesi zor bir dönem olabilir, ancak aynı zamanda prömiyer flörtleri. Yine, panik yapmayın, bu tamamen doğal Çocukların flört etmesi için. İlk öpücük genellikle 13 yaşında gerçekleşir ve bir cinselliğe ilk adım.

Kredi:

Bununla birlikte, seks genellikle daha sonra gelir ve ilk flörtler aslında iyidir. artı masumlar. Genellikle telefonda veya sosyal ağlarda geçirilen saatler kadar kaynarlar. Ebeveynler hala bir çerçeve oluşturmak ve gençlerinin telefonlarıyla çok fazla zaman geçirmelerine izin vermemek. Özellikle fiziksel aktivitelerde bulunması ve günlük yaşamının birkaç telefon görüşmesi ile sınırlı olmaması önemlidir. Cinsel ilişkilerle ilgili olarak, bir çerçeve oluşturmak için değil, aynı zamanda bir çerçeve oluşturmaya başlamak için ergenliğin başından itibaren bundan bahsetmek mümkündür. konu hakkında bilgi sağlamak ve özellikle riskler. Ergenliğinizi seks yapmaya zorlamak da değil, sadece ona haber ver ve ona bunu yapmadan önce flört edebileceğini hatırlat.


Emzirmeyle ilgili 8 yanlış anlama

Bebekler için “ideal kucaklamayı” keşfedin