birkaç araştırmacıya göre, etkisi çok az olurdu

Her on kadından birinin yaşadığı düşük, ne yazık ki nispeten yaygın bir olgudur, ancak çoğu zaman gözden kaçar. Yine de, bir kadının hayatında, bu çok nadiren önemsiz bir olaydır, tam tersine. Birçoğu bunu son derece kötü deneyimliyor, ancak yine de acılarını anlayabilecek dikkatli bir kulak bulamıyor. Ayrıca, araştırmacılar daha fazla ciddiye alınması gereken bu fenomeni daha fazla küçültmeme çağrısında bulunuyorlar.

Çok yaygın bir fenomen

Düşük, doktorlar için hala çok fazla gölgesi olan bir olgudur ve tam da bu nedenle birçok çalışma devam etmektedir. Son zamanlarda, araştırmacılar bir bütün bir dizi çalışma düşük yapma konusunda yayınlanan Neşter ve son yirmi yılda yapılmıştır. Özellikle, nasıl olduğunu keşfediyoruz düşük yaygındır. Etkisinde, 23 milyon düşük her yıl dünya çapında gerçekleşir. Bu, ilgilendikleri anlamına gelir gebeliklerin %15’iyani “Dakikada 44 gebelik kaybedildi».

Aynı araştırma, biraz daha güven verici bir bulgu ortaya koyuyor: bir ve aynı kadında tekrarlayan düşükler çok daha az yaygındır. Gerçekten de, halihazırda iki deneyim yaşayan kadınların %1.9’u ve üç deneyim yaşayanların oranı %0.7’dir.

Düşükler çok sık en aza indirildi

Bu sonuçlarla karşı karşıya kalan araştırmacılar, net bir mesaj göndermeye çalışıyorlar: düşük olgusuna daha yakından bakmak gerekiyor ve her şeyden önce mağdur olan kadınları daha iyi desteklemek için. Düşük hakkında bu kadar az konuşursak, bunun başlıca nedeni, bu dramayı çevreleyen büyük bir tabu.

Talihsizlik gerçekten de her zaman yaklaşılması çok zor olan bir konudur.ve bu sadece düşükle ilgili değil. Bu fenomenle ilgili olarak, daha spesifik olarak, şunları içerir: bir yas şeklive tüm yaslar gibi tabu da genellikle çok büyüktür. Öte yandan, birçoğu düşük yapmayı da basit bir hata ve kendilerine yeni bir hamilelik yaşama şansı vermeden önce biraz sabırla silahlanmaları gerektiğini söyleyin. Ayrıca, düşük genellikle (ancak her zaman değil) meydana gelir. hamileliğin ilk haftalarında, bazıları bunu bir çocuk değil, sadece hücre kaybı olarak görüyor. Bu nedenle mükemmel neden olabileceği kederi anlayamamak.

Bu farklı çalışmalar sayesinde araştırmacılar çeşitli profesyonelleri uyarmak düşüklerin kurbanı olan kadınlarla karşı karşıya kalanlar. Onlara göre, onların desteği yeterli değilözellikle psikolojik olarak. Bu takip aynı zamanda sonuç olarak birkaç düşük yaşayan çiftler söz konusu olduğunda daha da güçlenir.


neden renk değiştiriyor?

çocuklarını hasta eden anneler