Birden fazla kız kardeşi olan erkeklerin kız çocuğu olma olasılığı daha yüksektir

Bir kız veya erkek çocuğu istemek tamamen normal ve kontrol edilemez bir duygudur. Ancak, bugün gelecekteki çocuğunuzun cinsiyetini seçmek imkansızdır. Böyle bir olasılığın gerçek etik soruları gündeme getireceği söylenmelidir. Ancak gerçekten sabırsızsanız ve oluşturacağınız aile hakkında fikir sahibi olmak istiyorsanız kendi soy ağacınıza dönebilirsiniz. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, birkaç kız kardeşi olan erkeklerin baba olduklarında kızları olma olasılığının daha yüksek olduğunu doğrulamaktadır.

Bebek cinsiyeti: geniş bir tartışma

Doğa bazen rezervler güzel sürprizler, özellikle mutlu bir olay bekleyenler için. Çoğu zaman, müstakbel anne-babalar ailenin büyüyeceğini öğrendiğinde, yardım edemezler ama çocuğun cinsiyetini sormak onların doktoruna. Ancak olabilecek küçük bir ayrıntı birçok şeyi değiştir bazı insanlar için. Bu gerçekten izin verebilir biraz daha iyi planla bu olayda. Diğerleri için, elde etmenin bir yolu olası bir duruma hazırlanmak için daha fazla zaman “hayal kırıklığı». Gerçekten de, birçok insanın çok kesin bir fikri vardır. yaratmak istedikleri aile ve bu nedenle kim olabilir biraz hayal kırıklığına uğramış eğer planlandığı gibi olmazsa.

Eğer varsa birçok inanç doğmamış bir çocuğun cinsiyeti etrafında, özellikle ebeveynlerin yapabileceklerini düşünmelerine izin vermek kendin seçtabii ki hepsi sahte. Ancak, sahip olmak mümkün olabilir bazı belirtiler Son zamanlarda yapılan bir çalışmanın ortaya koyduğu gibi, çocuk sahibi olmadan önce bile bu konuda. Kökeninde bulunan Birleşik Krallık’taki Newcastle Üniversitesi’nden araştırmacılar, aslında bunun yeterli olacağını doğruluyorlar. kendi kardeşlerini izle.

Hayatım boyunca kızlarla çevrili

Bu araştırmacılar, onları oldukça şaşırtıcı bir sonuca götüren bir araştırma yürüttüler: Kız kardeşleriyle birlikte yaşayan erkekler, kendi kızları olma olasılığı daha yüksektir. Bu beklenmedik sonuca ulaşmak için odaklandıkları 927 aile ağacı Toplama dahil olan farklı 500.000 kişi Kuzey Amerika ve Avrupa’dan.

Daha sonra orada olduğunu fark ettiler hala bilinmeyen bir gen şu anda mevcut olan X ve Y kromozomlarının sayısını etkileyecek olan sperm gelecekteki babanın ve dolayısıyla doğmamış bebeğin cinsiyetini belirleyen. Bu onların iyi olduğunu hatırlamalarına izin verdi. çocuğun cinsiyetinin kökeninde olan baba, ama daha da şaşırtıcı bir şekilde, birden fazla kız kardeşi olanların kendilerinin de kızları olması daha olasıydı. Tersine, sahip olduklarında kardeşten çok erkek kardeşo zaman sahip oldukları erkek çocuk olma ihtimali daha yüksek. Bu nedenle bir çocuğun cinsiyetinin olmadığını düşündüren şaşırtıcı bir bulgu. sadece şans meselesi değil.


Bebekler için “ideal kucaklamayı” keşfedin

Ergenlikte doğum kontrolü: nasıl konuşulur?