Bebekler için “ideal kucaklamayı” keşfedin

Hemen hemen tüm ebeveynlerin hemfikir olduğu bir konu varsa, o da bebeğini kucaklamak. Rahatlamak, sallanmak, selamlamak ya da sadece biraz sevgi bulmak olsun, bebeğinize sarılmamak son derece zordur. Ayrıca, bir Japon araştırması, sarılmanın küçükler üzerindeki yatıştırıcı etkileri ve aynı zamanda onları yapmanın en iyi yolu ile ilgilendi.

Bebeği rahatlatmanın farklı yolları

Bir bebek ağlama nöbetinin ortasındayken, onu sakinleştirecek bir çözüm bulmak zordur. Genellikle, ebeveynler bunu düzenlemeye çalışırlar. bir kucaklama ile. Çocuk iyi uyuduğu, yemek yediği ve bezi temiz olduğu zaman, ağlaması muhakkaktır. Dikkatinden yoksun olduğunun işareti. Sadece sarılmak yetmez, gerçekten olmalı nitel. Bir bebek için sarılmanın ne kadar iyi veya kötü olabileceğini belirlemek için, Japon araştırmacılar tarafından bir araştırma yapıldı..

Bunun için uzmanlar araştırdı kalp sisteminin reaksiyonları bir yaşından küçük bebeklerde farklı durumlarda: bir yetişkinin kollarındaolduklarında ebeveynlerinden birinin kollarında et ebeveynlerden biri onlara bir “doğru” Sarılmakyani, onları tutmaktan daha fazla baskı uyguladığında. Kaçınılmaz olarak, bu farklı bağlamlarla karşı karşıya kalındığında, çocuklar aynı şekilde tepki vermedikalp ritimlerinin analizleri bazılarına tanıklık edebilir.

Bebeğinizi yatıştırmak için mükemmel kucaklama

Son olarak, sonuçları analiz ettikten sonra, araştırmacılar bebeklerin tercih ettiği sonucuna vardılar. orta baskı ile kendi ebeveynlerinden sarılmalar. Gerçekte, basit bir sarılmanın yeterli olmadığı ve çok güçlü bir sarılmanın da uygun olmadığı açıktır. İdeal sarılma böylece mümkün kılar yavaş kalp hızıbunun anlamı çocuk o zaman gerçekten sakinleşir.

Bu nedenle araştırmacılar, sarılmanın yabancılarla uğraşırken aynı etkilere sahip değil çocuk için. Bununla birlikte, bebekler ebeveynleri ve yabancılar arasındaki farkı söylemekte zorlanırlar. Gerçekten de, sadece 125 günden fazla daha rahat ve yabancılardan çok ebeveynlerden gelen değerli sarılmalar.

Bu çalışma iyi hizmet edebilir Çocuklarda otistik bozuklukları tanımlayınortak yazarlardan biri olan Hiromasa Funato’nun açıkladığı gibi:Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB) olan çocuklar, duyusal entegrasyon ve sosyal tanıma konusunda zorluk yaşarlar. Bu nedenle, basit sarılma çalışmamız, otonomik işlevlerin (not: gönüllü kontrole tabi değildir), duyusal bütünleşmenin ve risk altındaki ailelerin çocuklarında sosyal tanınmanın geliştirilmesinde OSB için kullanılabilir.».


Çocuğunuz aşık mı? Her şeyden önce panik yapmayın!

Birden fazla kız kardeşi olan erkeklerin kız çocuğu olma olasılığı daha yüksektir