Bebekler, başka bir çocuk sahibi olmalarını önlemek için geceleri ebeveynlerini uyandırırdı.

Bebeğin gelişiyle birlikte değişen bir şey varsa o da uyku kalitesidir. Ebeveyn olmak aslında uzun gecelere ve geç uyanışlara son vermek demektir. Bu fedakarlığı, bebeğin ağlamasıyla kesilen gecelere, yemek yemek için, sarılmak için veya sadece uyuyamadığı için katlanmak zorunda kalanlar için varsaymak zordur. Bu konuda yapılan bir araştırma, bebeklerin anne babalarının sevişmelerini ve dolayısıyla potansiyel olarak başka bir çocuk sahibi olmalarını önlemek için geceleri de ağlayabildiğini ortaya koymaktadır.

Emzirmeyi “korumak” için ağlamak

Ebeveyn olmak, gecelerin bebeğin ihtiyaçlarına göre bölüneceğinin farkında olmak anlamına gelir. Yemek. Bebeklerin geceleri bile çok düzenli yemeleri gerekir. Bu nedenle, ebeveynlerin daha sakin bir ritme sahip olmaları için birkaç hafta, hatta birkaç ay geçmesi gerekir. biraz daha uyu. Harvard Üniversitesi’nden bir araştırma ekibi, bu gece çığlıklarını daha iyi anlamak için bu fenomeni araştırdı ve bebeklerin bu şekilde hareket ettiğini keşfetti. ebeveynlerini tüketmenin bilinçsiz amacı sevişmesinler diye ve başka çocukları olmasın diye.

Bu gözlem ilk bakışta biraz abartılı görünse de, çok kolay açıklanabilir. Aslında bu çalışma, emzirilen bebekler. Gerçekten de, doğumdan sonra ve bir kadın bebeğini beslemek için emzirmesini uyardığında, adet döngüleri genellikle beklemede. Ayrıca, birçok insan bunu düşünüyor emzirme doğum kontrolüdür tam teşekküllü. Bununla birlikte, birçok kadın için meme vermek gerçekten doğumun geri dönüşünü geciktiriyorsa, herkes için bir gerçek değilbu yüzden gerekli bu tekniğe dikkat.

emzirme anne sütü meme göğüs bebek bebek
Kredi: iStock

Çalışma önce şunu açıklıyor Emzirilen bebekler, biberonla beslenen bebeklere göre geceleri daha sık uyanma eğilimindedir.. Araştırmacılar, gelecekteki olası bir doğumu erteleme istekleriyle ilgili olarak şunları açıklıyor:Geceleri emzirmek için uyanmak, bebeklerin annelerinin süt amenoresini uzatmak, böylece daha küçük bir kardeşin doğumunu geciktirmek ve bebeğin hayatta kalmasını iyileştirmek için bir uyarlamadır.“. Bebekler bu nedenle bilinçsizce annelerinin emzirmesini uyarmaya devam edeceklerdir. başka bir doğumdan kaçınmak. onlar da emin olur sevişmelerini önlemek için ebeveynlerini maksimum düzeyde yormak.

Biraz geriye bakarak alınması gereken bir çalışma

Tabii ki, olmazsa olmaz Bu araştırmanın sonuçlarını analiz etmek için bir adım geri atın. Gerçekten de, bebekler bu şekilde davranıyorsa, bunun nedeni sadece küçük bir erkek veya kız kardeş istemedikleri için değil, her şeyden önce bunun nedenidir.ebeveynlerinin tüm dikkatini talep ederler. Ek olarak, emzirme sona erdiğinde, döngüler yavaş yavaş devam eder ve ardından yeni bir hamilelik mümkündür. Sadece, bebek bu seçime hiç müdahale etmezve çoğu zaman, genç bir anne işe geri dönmesi gerektiği için emzirmeye son verir. Son olarak, bu sadece anne sütüyle beslenen bebekler için geçerli olduğundan, Bu çalışmayı tüm çocukları kapsayacak şekilde genişletmek aşırı olacaktır..


Sizi çocuk sahibi olmaya itecek 8 iyi sebep!

Ergenlik 10’da başlar ve 24’te biter