Bebeğinizi daha iyi taşımanın 3 yolu

Çocuğunuzun hayatının ilk günlerinde, ikincisi size gerçekten hafif göründüyse, sorunlarınızın sonunda değildiniz. Gerçekten de, daha fazla zaman geçecek ve ağırlaşacak, ancak her yöne hareket edeceği için taşınması da zor olacaktır. Ancak, çocuklar genellikle birkaç ay, hatta birkaç yıl boyunca silah isterler. Ve sana yakın olman için yalvaran bu küçük kafaya direnmek zor… Ama bunun iyi bir fikir olmadığını çabucak anlayacaksın, özellikle de sırtın için, ki bu oldukça dayak alıyor!

1) Bir sargı kullanın

Askı bugün tüm ebeveynler için ve özellikle de çocuğunuzun sık sık silaha ihtiyacı olduğunda hayat kurtaran neredeyse vazgeçilmez yeni bir unsurdur. Taşıma askısı şunları yapmanızı sağlar: Çocuğun ağırlığını tüm vücuda dağıtınve sadece arkaya konsantre olmayın. Aynı zamanda bebeğinizin her zaman yanınızda olması için harika bir yoldur. ellerinin serbest olması başka bir şey yapmak için. Sargının ilk kez takılması zor olabilirse, bunu kolayca başaracaksınız. birkaç kullanımdan sonra.

En iyi 5 kaplamayı bulmak için buraya tıklayın!

2) Çocuğunuzu kalçanızın üzerinde tutun

Bebeğinizi sırtınızı mahvetmeden taşımak için yanınızda taşıyabilirsiniz. sadece kalçana koyarak. Bu pozisyon, ancak bebeğiniz yeterince büyükse ve anlayabiliyorsa yapılabilir. bacaklarını karnına dolaması gerektiğinive kollarını boynuna doladı.

bebek taşımak çocuk ebeveyn anne anne
Kredi: iStock

3) Çocuğunuzu omuzlarınızda taşıyın

Yine, bu teknik sadece çocuğunuz yeterince büyüdüğünde ulaşılabilir kendi başına oturabilmek. Omuzlarına koyduğunda, emin ol karın kaslarını kasve kendinize zarar vermemek için sırtınızı dik tutun. O zaman küçük çocuğunuzdan isteyin iyi düzelt böylece tüm ağırlığını boynuna ve sırtına yüklemezsin.

kendine dikkat et

En iyisi yine de kendinizi kurtarmak ve elinizden geldiğince sopayı geçmeye çalışmaktır. Gerçekten de, sırtına bakmak için, bebeğinizi çok uzun ve çok sık taşımaktan kaçınmanız daha iyi olur. Bu yüzden biraz yardım isteyin ne zaman yapabilirsin.


Sperm kalitesini artırmak için günlük olarak uygulanması gereken 6 basit ipucu

Ergenlik döneminde çocuğunuza yaklaşmak için 5 aktivite