aynı mı giyinmeli?

Çoğu zaman ikizleri düşündüğümüzde, aynı şekilde giyinmiş ve giyinmiş, iki damla su gibi görünen iki çocuk hayal ederiz. Bununla birlikte, bu benzerliği ve ikizlerin bu özel statüsünü sürdürme sorunu, genellikle ebeveynler ve çocukluk uzmanları arasındaki tartışmaların merkezinde yer alır. Esas olan çocukların iyiliği ise, onları düzenli olarak aynı şekilde giydirmek gerçekten mümkün mü, yoksa tam tersine gelişimleri için bir risk mi?

Ebeveynler neden onları aynı şekilde giydirmeyi seviyor?

İkizleri olan birçok ebeveyn için, onlara aynı kıyafetleri almanın cazibesine kapılmamak zordur. Onları bunu yapmaya iten birkaç neden olduğu söylenmelidir:

  • Bunun daha basit bir yolu ilgili dolapları yönetmek çocuklar. Her ikisi de aynı kıyafetlere sahip olduğu için farklı dolaplarda karıştırıp eşleştirmeniz mümkün olmayacaktır.
  • Kabul edilmelidir: aynı kıyafetleri giyen küçük ikizler, başka bir şey yok gevrek !
  • Çocuklar biraz daha büyüdüğünde, özellikle farklılıklar varsa, kıyafetler nedeniyle anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Aynı gardıroplara sahiplerse, yapamazlar. kıskanmaherbiri.
ikizler
Kredi: iStock

Peki, onları ayırt etmeli miyiz, etmemeli miyiz?

İkizlerinizi her gün aynı şekilde giydirmenin çok cazip olduğunu kabul etmelisiniz. Ancak bu uygulamanın, bu fikri unutmaya zorlayan olumsuz noktaları da vardır:

  • Küçükleriniz gerçekten birbirine benziyorsa, bu özelliği pekiştirme riskiniz vardır. Bu nedenle birçok insan risk altında olacaktır. onları karıştır. Sizin için pek hoş olmayan bir duygu, ancak bu benzerlik üzerinde oynayabilseler bile, kesinlikle kafalarının sürekli karıştırılmasını istemeyen küçükleriniz için daha az.
  • Çocuklarınız ikiz ise ve bu onların kimliğinin ayrılmaz bir parçasıysa, yine de kendi başlarına insanlardır. Sadece onları aynı şekilde giydirmek, onları anlamalarını sağlamakla aynı anlama gelir.onlar sadece bir varlıkve şu’kişisel olarak yoklar. Bunu kendilerine güven eksikliği geliştirerek yorumlayabilirler, çünkü durum böyle olmadığında, hedeflerine ulaşmak için her zaman birine veya diğerine ihtiyaç duyduklarını hissedeceklerdir.
  • Son olarak, ikizleriniz olsa bile aralarında farklılıklar vardır ve asla tam olarak aynı olamazlar. Kıyafetlerini farklılaştırarak ve gerçekten sevdikleri şeyleri giymeye teşvik ederek onlara güven verebilir ve onlara bunu gösterebilirsiniz. farklılıkları da güçleri olabilir.

Ne yapılmalı ?

Tabii ki, bazen onlar için kimlik sorunları yaratma riski olmadan aynı şekilde giydirebilirsiniz. Sadece o kalmalı çok dakik, kişisel gelişimlerine zarar vermemek için. Seni teselli etmek için her zaman aynı kıyafetleri alabilirsin, ama farklı renkler. Ama unutmayın ki bunlar çocuk ve oyuncak bebek yokve nihayetinde kıyafetlerin onların refahı ile ilgili olarak gerçekten önemli olmadığını.


Yeni çalışma, küçükler hakkında endişe verici bilgileri ortaya koyuyor