adet döneminde hamile kalmak mümkün mü?

Hamilelik hakkında birçok yanlış anlama var, aynı zamanda gebe kalma hakkında da. Bunlar arasında özellikle, kurallar zamanında hamile kalmanın tamamen imkansız olduğunu doğrulayan bir inanç bulunur. Ancak gerçek bundan daha karmaşıktır, çünkü bu fenomen nadir de olsa çok gerçektir.

döngülerin önemi

İlk olarak, bir döngünün adetin ilk gününde başladığını ve sonraki adetin ilk gününde sona erdiğini hatırlamak önemlidir. Adet dönemleri düzenli olan kadınlarda adet günleri hariç, adet döneminin 14. günü (ikinci gün 28 gün olduğunda) civarında yumurtlama gerçekleşir. Ancak birçok kadının düşündüğünün aksine hamile kalmak mümkündür. başka bir gün yumurtlamadan daha fazladır. Gerçekten de, yumurta vücutta 24 saat yaşayabilir ve spermatozoa en fazla 7 gün kadın genital sisteminde. Bu nedenle hamile kalmayı ummak için ideal süre, yumurtlamadan birkaç gün öncesine kadar 24 saat sonrasına kadar uzanır. Ama bir çocuğu gebe bırakmak oldukça mümkün bir kaç gün önceama aynı zamanda birkaç saat sonra.

adet pedleri adet pedleri
Kredi: iStock

Döneminiz boyunca hamile kalmak: nadir, ancak mümkün

Bununla birlikte, bu çok teorik vaka sadece adetleri çok düzenli olan kadınlar için geçerlidir, ki bu herkes için geçerli değildir. Gerçekten de, döngülerin ortalaması 28 gün ise, bazı kadınlar için iyi olabilirler. artı mahkemelerve diğerleri için iyi uzun (yaklaşık 21 ila 45 gün arası). Çok kısa döngülerde yumurtlama bu nedenle çok daha erken gerçekleşir ve bu nedenle adet dönemine denk gelebilir. Bu nedenle, adetten önce (sperm uzun süre hayatta kaldığı için) veya adet sırasında cinsel ilişki olduysa, bazı spermlerin bunu başarması mümkündür. hayatta kalmak bu tür ortamlarda ve dolayısıyla zamanı geldiğinde yumurtayı dölleyebilir. Bu nedenle, gübreleme gerçekten düşer aynı zamanda kurallardan daha.

Regl döneminde hamile kalmanız çok nadir olsa da, bir kadının adet döngülerinin son derece yüksek olduğunu akılda tutmak önemlidir. komplekslerBu, bazıları diğerlerinden çok daha uygun olsa bile, döngünün herhangi bir döneminde hamile kalmanın neden oldukça mümkün olduğunu açıklar.


Çocuğunuzu evde yalnız bırakmak: bilmeniz gerekenler

Çocuğunuzu empatik bir insan yapmak için onu kucaklamalısınız.