2022’den itibaren 15-17 yaşındakilere uzatılacak

Kültür Bakanı Roselyne Bachelot’a göre 2021’in başında kurulan Kültür Geçidi gerçek bir başarıydı. Gerçekten de, ona göre, 641.000 18 yaşındaki kullanıcı, kültürel faaliyetlere harcanması amaçlanan 300 Euro’luk toplamdan yararlanacaktı. Hatta bunu iddia ediyorDeneye kayıtlı gençleri de eklersek bugün bu uygulamayı kullanan 800.000’den fazla genç var.“. Özellikle gençleri kültürle uzlaştırmayı amaçlayan bu tedbirin başarısıyla karşı karşıya kalan hükümet, geçtiğimiz günlerde bu tedbirin Ocak 2022’den itibaren 15 yaşından büyük gençleri de kapsayacak şekilde genişletileceğini duyurmuştu.

Kültüre daha iyi erişim

Zaten biliyorsun : kültür dünyası özellikle zor zamanlardan geçti Covid-19 salgını nedeniyle son aylarda. Birçok yer aylarca kapalı kaldı ve bu alanda çalışan insanların çoğu, faaliyetlerini yeniden başlatmak için çözümler sunmayan Devlet tarafından terk edilmişlik duygusuna kapıldı. Kültür Geçidi’nin tanıtılmasının nedenlerinden biri de budur. Aslında, izin verir profesyonellerden gelen bir talebe cevap vermek ama her şeyden önce gençleri kültüre yaklaştırıyor ki bu ne yazık ki sıklıkla sahip oldukları bir alan. somurtma eğilimi.

Giderek daha fazla genç endişeleniyor

2021 rakamları gözle görülür şekilde çok tatmin edici olduğundan, hükümet seçimi yaptı bu Kültürel Geçişi 15 yaşından itibaren gençleri kapsayacak şekilde genişletmek. Böylece 1 Ocak 2022’den itibaren 15 yaşındaki gençler yıl içinde harcayacakları 20 Euro’dan, 16 yaşındakiler 30 Euro’dan ve 17 yaşındakiler de 30 Euro’dan yararlanabilecek. Bu, gençlerin kültüre ilgisini çekmenin ve her şeyden önce onları reşit olduklarında hak edecekleri 300 avroya hazırlamanın bir yoludur. Kültür Geçidi aynı zamanda gençleri güçlendirmek kültürel etkinliklere (kitaplar, konserler, tiyatrolar, müzeler, müzik dersleri, dijital abonelikler vb.)


Çocuğunuzu empatik bir insan yapmak için onu kucaklamalısınız.

neden renk değiştiriyor?